O mně

Mgr. Kateřina Trávníčková

Krátce o Katce

Ač ve Školičce Šídlo pracuji i s dětmi, největší smysl nacházím v práci s dospělými. Jedním z mých hlavních talentů je schopnost efektivní syntézy informací z mnoha oborů a jejich další předávání uchopitelným způsobem. Skrze lektorskou a poradenskou činnost tak lidem přináším úlevu. Jedním z mých srdcových témat je rozvoj emoční inteligence.

Nadšená cestováním i prací jsem navštívila 25+ zemí, pracovala v korporátu, v neziskovém sektoru, ve startupu, v Česku i v zahraničí. Vedla jsem podnikatelský inkubátor a coworkingové centrum Impact Hub Ostrava a posléze otevřela láskyplnou Školičku Šídlo.

Vystudovala jsem lingvistiku a překladatelství a od puberty se zajímám o andragogiku a psychologii. Jsem také zcela pohlcena neurovědami.

Jsem mámou dvou kluků a manželkou.

Kromě lektorství a poradenství mě těší i sdílení toho, co jsem se po cestě naučila, a to hlavně na instagramu.

Jak pracuji

Aktuálně nejsem oprávněna poskytovat psychoterapii, ač jsem frekventantem psychoterapeutického výcviku akreditovaného Českou asociací pro psychoterapii (ČAP). Tento integrativní 5letý výcvik je organizován Ostravskou Univerzitou a je zaměřen na rodinnou terapii (Satirová), integrovanou a katatymně-imaginativní psychoterapii.

Poskytuji poradenství s integrativním využitím metod sebeuvědomovacích technik různých přístupů s ohledem na to, co dnes věda ví o fungování mozku a jeho vlivu na naše prožívání. Zabývám se získáváním vědeckých poznatků, které do své práce vnáším spolu se srdcem a intuicí. Pracuji pod pravidelnou supervizí.

Na Karlově Univerzitě jsem absolvovala 20 modulů v rámci celoživotního vzdělávání v oboru Andragogiky a personálního řízení.

V současné době také procházím základním výcvikem v Gottmanově párové terapii a pravidelně se účastním seminářů pro odborníky pracující s dětmi.
Více o konzultacích.